Arşiv depolama İstanbul arşiv deposu ile belge, klasör, evrak ve resmi belgelerinizi istediğiniz kadar depolayın. Kamu kurumları ve özel kurumlar için aylık kiralık oda depo bölümlerimiz mevcuttur. Arşiv depolama firmaları arasında lider konumda yer almaktayız.

Arşiv Depolama Firması

Günümüzde, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hem arşivcilik hem de depoculuk hizmetleri çok büyük öneme sahip çalışmalar olup, her ikisi de büyük hassasiyet gerektirir. Bir de söz konusu arşiv depolama olunca, işin hassasiyeti bir kat daha artmaktadır.

Arşiv belge depolama ihtiyacı artık günümüzde pek çok kişi, kurum ya da şirketin temel ihtiyacı haline geldi. Kurumsal şirketler, şirketler, hastaneler, devlet kurumları, hukuk firmaları, noterler, müşavirlik ve yatırım kurumlarının belirli süreçlerde bazı belge ve evrakları saklaması gerekmektedir. Kurumların, kendi bünyelerinde arşiv alanları oluşturmaları her zaman mümkün olmayabilir. Faaliyet döneminde saklanması gereken belge ve belge sayısı arttıkça yeni arşiv alanları oluşturmak zorlaşmaktadır.

Arşiv depolama İstanbul evrak arşiv depo kiralama şirketi
Arşiv depolama İstanbul evrak arşiv depo kiralama şirketi

Arşiv Depolama Nedir? Neden Gerekli?

Şirket, kurum ve kuruluşların kendi faaliyet alanlarına ve personeline ait belgeleri ve kendileri için önemli olan belgeleri saklamaları güvenlik ve gizlilik açısından büyük önem taşımaktadır. Günümüzde birçok belge dijital ortamda saklansa da bazı yazılı belge ve dosyaların hala fiziksel olarak korunması gerekmektedir. Bunun için, Arşiv depolama nedir ve neden gerekli, sorusunun cevabını bulmak gerekir.

Kuruluşlar, depolama işlerine kendi bina ya da arşivlerinde devam etmek istedikleri takdirde, alan yetersizliği, gereksiz kalabalık ve saklanan arşivin korunması gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalırlar. İşyerinde, yeni işyerleri açılması gerektiğinde, arşivleme için ayrılan alanlar sorun yaratmaya başlar. Yeni bir depolama alanı kiralamak gibi maliyet artırıcı gereksinimler ortaya çıkabilir.

Arşiv Depolamanın Önemi Nedir?

İşinin ehli ve tecrübeli firmalar tarafından sağlanan Arşiv depolamanın önemi nedir? Depolama hizmetlerinin önemine binaen, ilgili firmalar tarafından geliştirilen arşivlerin depolanması çözümleri ile ekstra alan kiralama ihtiyacından kurtulabilirsiniz. Bütçenize yeni yükler eklemeden daha kolay ve basit işlem basamaklarıyla uygun fiyatlı kiralık depolar sayesinde arşivleyeceğini ve anlamda kıymetli gördüğünüz her türlü belgelerinizi hem depolayabilir hem de yeniden ihtiyacınız olduğunda belgelerinizi hemen alabilirsiniz.

Arşiv Depolamanın Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Alanında uzman ve tecrübeli personeller aracılığı ile işini profesyonelce yapan firmaların, sağlayacağı arşiv depolamanın faydaları, tüm belge türlerinin, arşivlerin ilgili alanlarda saklanması size güvenli bir depolama alanı ve sigortalı koruma hizmeti sunar. Arşiv belgelerinin depolaması için hazırlanan konteynerler metal raf sistemleri ile donatılmıştır. Belgeleriniz ve evraklarınız sizinle birlikte listelenir ve belge rafına yerleştirilir. İstediğiniz sıraya göre düzenlenmiş belgelerinize ihtiyaç duyduğunuz anda kolayca ulaşabilirsiniz. Saklanan arşiv belgeleriniz özel güvenlik alanında ve 7/24 güvenlik kameraları gözetiminde 24 saat korunmaktadır.

Arşiv deposu kiralama hizmetleri ve su, sel, deprem ve hırsızlık sigortası ile şirket ve bireysel arşivleriniz güvence altına alındığından emin olabilirsiniz. Ayrıca metal kaplarda saklanan arşivler sayesinde evraklarınız her türlü yangın ve benzeri olumsuzluklar karşısında da güvence altına alınır. Daha çok kâğıt ürünlerinin depolama konusu olduğu için söz konusu evrakların neme, toza ve haşerelere karşı da dayanıklı depolar içinde muhafaza altına alınmalıdır.

Arşiv Depolama Dolapları Avantajları Nelerdir?

Tüm bilgi ve belgelerinizi içeren arşivleriniz için yüksek güvenlikli alanlarda muhafaza edilen arşiv Depolamanın avantajlarını maddelerle sıralayabiliriz;

  • Her türlü evraklarınızı arşiv depo hizmetleriyle saklarsanız şirketinizin içinde, çalışanlarınız için çalışma alanları üretebilir, daha rahat iş görme yeteneğine sahip olursunuz. Ayrıca dağınıklıktan da kurtulursunuz.
  • Değerli belgelerinizi, kanunen saklanması gereken belgelerinizi, 7/24 izlenen özel güvenlikli başka bir yerde korumanız daha mantıklıdır. Organizasyon içerisinde oluşabilecek kötü niyetli davranışlara karşı önlem alacaksınız.
  • İşyerinde meydana gelebilecek bir yangın veya benzeri bir doğal afet, tüm değerli belgelerinizi ve arşivlerinizi yok edebilir. İş arşivinizi tüm risklerden korunan özel bir alanda saklamanız bu olasılığı ortadan kaldırır.

Arşiv Depolama Rafları Sağladığı İmkânlar Nelerdir?

Evraklarınızı, özenle koruyan ve her ihtiyacınız olduğunda size anında teslim eden firmaların, arşiv depolama hizmetinin sağladığı imkânlar çok fazladır. Bu hizmetleri ve faydaları sunan evrak depolama imkânları sıralandığında;

  • Şirkete ait ve kişiye özel arşivler, özel raf sistemleri ile metal kaplarda 7/24 güvenlik önlemleri ile korunur.
  • Depo alanı güvenli lokasyon içerisinde tek giriş ve çıkış kapısına sahiptir. Özel olarak korunan tellerle çevrili olup, güvenlik kameraları ile sürekli gözetim altında tutulmaktadır.
  • Tüm mağazalar 24 saat kamera ve erken alarm sistemi ile korunmaktadır. Tüm depolama alanı ve depolama ekipmanları güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmektedir.
  • Eşya depolama hizmetleri sürecinde evraklarınızın her türlü tehlikeler ve kötü niyetler karşısında da güvenliğini sağlarsınız.
  • Arşivinizin bulunduğu kap sadece size aittir ve belgelerinizi koruma altında tutar. Depolama alanı kolay ulaşılabilir bir noktadadır. Arşivinize istediğiniz zaman kolayca erişebilirsiniz.
  • Belgeleriniz için sağlıklı bir ortam sağlanır. Depoların sürekli ve düzenli olarak temizlenmesi, havalandırılması önemli

Hangi Arşivler Depolanır?

Arşiv depolama hizmetlerini kullanan kişi ya da kurumların, alacakları hizmetin yanında yapılacak çalışmaların ve hangi arşivlerin ne kadar süreyle saklanacağı konusunda da bilgi desteği alabilirler. Alanında uzman ve tecrübeli firmalar tarafından kişilere ait bireysel arşivler için mükemmel bir çözüm yöntemidir. Bu tür arşivleri evde tutmak sorun yaratabilir. Geniş alanları kaplaması ve istenmeyen hasarlara maruz kalmaya kadar birçok sorun yaşanabilir.  Hangi evrakların saklanması gerektiği, hangi evrakların ne kadar süreyle saklanması gerektiği konusunda da firmalar müşterilerini yönlendirerek gerekli bilgileri de verirler.

Değerli kitapların, belgelerin, yazışmaların, çalışmaların veya özel bilgilerin bireysel arşivlerini evde tutmaya çalışmak aslında hiç güvenli ve sürdürülebilir değil. Kurumsal ve bireysel arşivlerin güvenli bir belge saklama alanında ve depolama raf sistemleri ile korunması çok daha mantıklı bir seçimdir. Arşiv depola hizmeti ile belgelerinizin güvenli bir ortamda saklandığını bilmek kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Arşiv Depolama Fiyatları

Arşiv depolama ücretleri ortalama 300 tl den başlamaktadır. Aylık depo kiraları 500 tl dir. Oda depo ve kiralanacak depo bölümünün büyüklüğüne göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Net fiyat bilgisi için bizden teklif alınız.

Arşiv Depolama Firmaları Nasıl Seçilir?

Arşiv depolama firmaları resmi kurumsal ve köklü şirketler arasından seçilmelidir. En az sektörde 5 yıllık deneyim sahibi olmalıdır. Resmi logolu araçları ile faturalı sigorta sözleşmeli depo kiralama hizmeti sağlamalıdır.

Arşiv Depolama Dolapları

Arşiv dolapları resmi belge, klasör ve arşiv belgelerini alacak şekilde akıllı bölmelerden meydana gelir. Ve bu bölmeler art arda sıralı şekilde istiflenerek raylı tekerlekli dolaplarda hareket ettirilerek pratik şekilde kullanılır.

Arşiv Depolama Rafları

Arşiv rafları nem, ısı ve sıvı geçirmeyen özelliğe sahiptir. Belge ve evrak deposu raflarında istiflenerek saklanır. Arşivlerin depolanması Aylık şekilde kısa süreli veya uzun süreli şekilde gerçekleşir.

Evrak Belge Arşiv Deposunda Ne Depolanır?

Evrak depolama, Belge depolama ve arşiv deposu ile belgelerinizi özel dolaplarda saklıyoruz. İstediğiniz zaman depo alanına giriş çıkış yapabilirsiniz. Her türlü belge ve bilgi ile alakalı dosyalarınızı depoluyoruz.

Etiketler:

En İyi Arşiv Depolama Firması

En uygun Arşiv Depolama fiyatları ile depo kirala

Fiyat Teklifi Al

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir